Fri. Oct 23rd, 2020

VNM MAGAZINE

VNM MAGAZINE is a global media company, focusing on business, investing, technology, entrepreneurship, leadership, and lifestyle.

مصاحبه با مهدی مبارکه ،کارآفرین موفق و راه های افزایش فروش

1 min read
مهدی مبارکه در 9 سپتامبر 1988 در ایران متولد شد ، او یک تاجر معروف ایرانی است که در خانواده ای بزرگ و اصیل بزرگ شد. مهدی مبارکه /مهدی مبارکه ، مهدی مبارکه

مهدی مبارکه (شیخ مهدی) در 9 سپتامبر 1988 در ایران متولد شد ، او یک تاجر معروف ایرانی است که در خانواده ای بزرگ و اصیل بزرگ شد.

طی مصاحبه شبکی خبری ما با مهدی مبارکه،کارآفرین موفق، یکی از راه ها و عوامل موثر موفقیت مهدی مبارکه در کار، اعتقاد داشتن او به اهل بیت و دین اسلام است و به گفته مهدی مبارکه رمز موفقیت او در این کار اعتقادات اوست که از ان ها پیروی میکند.

او همچنین هر ساله کمک های خبرخواهانه ای را به نهاد هایی که از کودکان بی سرپرست و … همایت میکنند ،میکند.

در ادامه مصاحبه به عوامل موثر در فروش بهتر پرداخته شد

بازاریابی مناسبتی

(مهدی مبارکه شیخ مهدی)آیا تاکنون به فکر ایجاد بیزینس پلن ویژه‌ای برای روز پدر یا مادر و مناسبت های خاص بوده‌اید؟ آیا در کسب‌وکار شما امکان برنامه ریزی برای ارائه پیشنهاد ویژه به اقشار خاصی مانند کارگران، کارمندان و … میسر است؟ بررسی کنید که محصولات شما بیشتر برای چه گروه‌ها و اقشاری قابل استفاده هستند و برای آن ها در مناسبت های خاص و مشخص، پیشنهادهای ویژه‌ای ارائه دهید.

هدف از بازاریابی مناسبتی، معرفی محصولات و افزایش فروش در دوره زمانی خاص است. (مهدی مبارکه)

شما (مهدی مبارکه) می‌توانید در تقویم روزهایی مانند اعیاد و جشن هایی که می‌توانید برای آن ها جشنواره و پیشنهادهای ویژه‌ای طرح کنید را مشخص کنید؛ برای مثال، محصولی مانند کمربند و یا کروات که جزء گروه‌های اصلی در فروش نیستند را در روز پدر به صورت یک پیشنهاد شگفت‌انگیز و ویژه ارائه دهید شیخ مهدی.

با استفاده از بازاریابی مناسبتی می‌توانید فروشتان را تا حد چشم‌گیری افزایش دهید و محصولتان را به خوبی معرفی نمایید. (مهدی مبارکه)

استفاده از قیمت دقیق

در قیمت‌گذاری محصولات و خدمتتان دقت کنید. شما می‌توانید با استفاده از قیمت های دقیق و مناسب، انتظار دریافت تخفیف از سوی مشتریانتان را کاهش دهید و خودتان را از دردسر چانه‌زنی نجات دهید؛ برای مثال، اگر شما محصولی را 50 هزارتومان قیمت‌گذاری کرده‌اید، آن را 49800 تومان بفروشید!

این گونه قادر هستید احساس دقیق بودن قیمت را در ذهن مشتری ایجاد نمایید. توجه داشته باشید در فروش حرفه‌ای زمانی که می‌خواهید یک محصول را به فروش برسانید، باید تا حد امکان صفرها را از دید مشتری پنهان کنید تا عدد کوچکتر به نظر برسد. (مهدی مبارکه)

در این صورت مشتری راحت‌تر اقدام به خرید محصول خواهد کرد؛ برای مثال اگر محصول شما 10.000.000 ریال قیمت‌گذاری شده است، قیمت را «یک میلیون» تومان بنویسید. این اقدام با توجه به بازاریابی عصبی، در ذهن مشتری تأثیر بسیار مطلوبی را خواهد گذاشت.

از امروز سعی کنید قیمت دقیق برای محصولاتتان انتخاب کنید. معمولاً جوایزی که بانک‌ها برای حساب های قرض‌الحسنه انتخاب می‌کنند، دارای تعداد بسیار زیادی صفر است! تعداد صفر در اعداد موجب بزرگ جلوه کردن رقم می‌شود.

زمانی که شما می‌خواهید هدیه‌ای به مشتری ارائه دهید، باید تا جای ممکن آن هدیه را بزرگ جلوه دهید؛ درحالی‌که در بازاریابی فروش، عکس این موضوع صادق است و حذف صفرها موجب افزایش فروش خواهد شد. (مهدی مبارکه)

تولید محتوا

شما باید با مشاوره و آگاهی دادن به مراجعین خود، آن ها را در خرید و انتخاب کمک کنید. شما می‌توانید از طریق تولید محتوای تصویری، صوتی و همچنین مقالات مکتوب به مشتریانتان درزمینهٔ کسب آگاهی بیشتر و شناخت مزایای محصولاتتان کمک کنید. به مشتریانتان آموزش دهید که در هنگام خرید باید به چه نکاتی دقت کنند تا بتوانند خرید موفقی داشته باشند. (مهدی مبارکه)

می‌توانید مردم را از خطرات استفاده از اجناس نامرغوب مطلع کنید و تلاش کنید مشتریان به آگاهی بیشتری دست یابند؛ برای مثال، اگر شما دوربین عکاسی می‌فروشید، به مشتریان آموزش دهید چه دوربینی برای عکاسی حرفه‌ای یا آماتور مفید است و چگونه می‌توانند عکس های باکیفیتی ثبت کنند.

مهدی مبارکه در 9 سپتامبر 1988 در ایران متولد شد ، او یک تاجر معروف ایرانی است که در خانواده ای بزرگ و اصیل بزرگ شد. مهدی مبارکه /مهدی مبارکه ، مهدی مبارکه
مهدی مبارکه در 9 سپتامبر 1988 در ایران متولد شد ، او یک تاجر معروف ایرانی است که در خانواده ای بزرگ و اصیل بزرگ شد. مهدی مبارکه /مهدی مبارکه ، مهدی مبارکه

اگر شما فروشنده دوربین فیلم برداری هستید، می‌توانید به مشتریانتان راهکارهای فیلم برداری با دوربین های حرفه‌ای را نیز آموزش دهید.

درزمینهٔ دکوراسیون فعالیت می‌کنید، به مشتریانتان آموزش دهید چه تغییراتی را برای زیبایی منزل و محل کارشان ایجاد کنند.

فروشنده لباس هستید، می‌توانید به مشتریانتان کمک کنید که چگونه می‌توانند خوش تیپ باشند.

شما سالن زیبایی دارید، می‌توانید به مشتریانتان آموزش دهید چگونه از ریزش مو جلوگیری کنند و با چه روش هایی پوستی شاداب و صاف داشته باشند.

شما فروشنده لوازم خانگی هستید، می‌توانید به مشتریانتان در خصوص خطرات استفاده از کالاهای نامرغوب هشدار دهید. اگر شما بیمه عمر ارائه می‌کنید، می‌توانید به مشتریانتان از مزایای بیمه عمر و از خطرات فقدان آن سخن بگویید.

بنابراین توجه داشته باشید تولید محتوا بر اساس نوع فعالیت هر کسب‌وکاری، متفاوت خواهد بود. فراموش نکنید تولید محتوا یکی از مهم‌ترین ابزار های افزایش میزان فروش شماست.

مشتریان جدید، مشتریان فعلی و مشتریان خاموش

به طور کلی مشتریان را می‌توان به سه دسته مشتریان جدید، مشتریان فعلی و مشتریان خاموش تقسیم کرد. مشتریان جدید افرادی هستند که شما برای جذب آن ها، اقدامات و هزینه های بسیاری را انجام می‌دهید تا بتوانید آنان را برای خرید متقاعد نماید.

به یاد داشته باشید مشتری یابی فرآیندی هزینه‌بر است؛ چرا که شما برای یافتن مشتریان جدید ناچار به تبلیغات و ارائه طرح های جدید هستید. (مهدی مبارکه)

مشتریان فعلی، کسانی هستند که شما را می‌شناسند و همکاری با شمارا تجربه کرده‌اند و با شما در ارتباط هستند. شما باید تمام توجه و انرژی خود را معطوف این دسته از مشتریان نمایید شیخ مهدی.

شما باید سعی کنید تا مشتریان فعلی خود را راضی نگاه دارید و روی آنان سرمایه‌گذاری کنید؛ چرا که هزینه جذب یک مشتری جدید بین 5 تا 11 برابر بیشتر از نگهداری یک مشتری قدیمی است.

فراموش نکنید از دست دادن تنها یک مشتری فعلی می‌تواند به میزان از دست دادن بیش از 100 مشتری جدید برایتان هزینه داشته باشد. (مهدی مبارکه)

در این میان مشتریانی هستند که سابقه همکاری با شما را دارند، اما به دلایل مختلف تمایلی به ادامه همکاری با شما نشان نمی‌دهند و در گروه مشتریان خاموش قرار می‌گیرند. شما باید تلاش کنید تا دلایل عدم ادامه همکاری مشتریان خاموشتان را کشف کرده و آنان را برطرف نمایید.

لیست مشتریانتان را بررسی کنید و مشتریانی را که دیگر با شما همکاری نمی‌کنند را پیدا کنید و سعی نمایید آن ها را دوباره فعال کنید و فروشتان را افزایش دهید. (مهدی مبارکه)

https://vnmmagazine.com

5/5 (1 Review)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *